Petr Sedláček

Trenér

Život je otázkou priorit. Trvalo mi velmi dlouho, než jsem pochopil tři podstatné věci, které vedou k naplněnému a zdravému životu. Pokud hledáte jak fyzickou, tak psychickou rovnováhu, sport a zdravý životní styl vás k ní dovedou.

 

STAČÍ POCHOPIT 3 DŮLEŽITÉ VĚCI

1) Poznat sám sebe a své tělo
2) Nikdy se nevzdávet
3) Naučit se vnímat hloubku myšlenek. Mým velkým vzorem je můj čínský mistr Qin Ming Tang, který mě velmi v mém životě inspiroval a za toto setkání jsem vděčný. Možná trocha čínské a moderní magie bude skvělou inspirací i pro vás a váš život

 

Vždy jsem na tom nebyl tak dobře jako dnes. Vážil jsem přes 110 kg a trpěl depresemi. Nevěděl jsem, co si počít se životem. Nedokázal jsem si ani zavázat tkaničku přes své obézní břicho. Bylo to peklo. K tomuto všemu jsem se dopracoval samozřejmě pozvolně tak jako každý, kdo celé dny vysedává dlouho v práci a jediný jeho relax je dobré jídlo a televize. Života si začínáme vážit většinou až ve chvílích, kdy umíráme. Před 10 lety, tak jako každý mladý člověk, jsem hledal sám sebe a výsledek byly hesla typu „Tělo má jít do hrobu zhuntované“, „Nikdo nežije věčně“ a podobně.

 

Je vám to také povědomé?
Jenže jsem si v tu chvíli neuvědomoval, jaké to bude mít následky. Jednoho dne jsem šel s nákupem a musel jsem po cestě vyjít kopec.

 

Pro mě to byl v tu chvíli nadlidský sportovní výkon
V ten okamžik to přišlo. Viděl jsem sebe, před pár lety, kdy jsem se věnoval bojovému umění a stejný kopec, na kterém jsem stál, jsem běhal denně v rámci svého cvičení. Uvědomil jsem si následky svého nezdravého životního stylu. Doma jsem si lehnul unavený do postele a přemýšlel jsem sám nad sebou. Řekl jsem si, že už tohle nikdy nechci zažít. Vzpomínal jsem na dobu, kdy jsem měl kondici a spoustu energie. V tu chvíli jsem se rozhodl vše změnit.

 

Zavolal jsem svým kamarádům a řekli jsme si, že začneme každý týden plavat. Nakonec jsme chodili plavat denně a moc nás to bavilo, i když jsme zatím neměli žádné výsledky. Postupně jsem se tedy učil, jak správně jíst, cvičit a odpočívat, i když moji kamarádi to už dávno vzdali. Vytrval jsem jen já.

Ve škole nás učí spousty neužitečných věcí. Stejně tomu je, i pokud se pokusíte zhubnout, nebo jen zlepšit své zdraví a kondičku. Názory se většinou liší a dokonce jdou i proti sobě. Bohužel, pokud nejste sportovec se železnou vůlí, tak vám tyto informace nebudou moc prospěšné. Tak jako nebyly prospěšné mým přátelům.

 

Trvalo mi 4 roky, než jsem přišel na to, proč tak málo lidí uspěje
Je to prosté, pokud člověk není naučený od dětství železné disciplíně sportovce nebo vojáka, dřív nebo později povolí. Mnoho koučů operuje s motivací a dosahováním cílů její pomocí.

To je podle mě též omezené. Vezměte to selským rozumem, pokud jste fit a nemáte žádné kg navíc, proč byste si nedopřáli nezdravý, pohodlný, životní styl? Klíčem je tedy systém, do kterého se zapojíte trvale.

Díky kolečkům uvnitř systému, jako jsou trenéři, maséři a výživoví specialisté, budete udržovat své tělo v kondici.

 

V Číně není moc obézních lidí a nejsou tam ani lidé tak výrazně nemocní jako u nás. V čínské medicíně existuje totiž přísloví, že jen špatný lékař léčí pacienty.

Díky tomuto pochopení jsem se i já osobně zapojil do celoživotního sportovního programu kultivace těla i mysli a stal jsem se doživotním žákem bojového umění. Prvky z něj využívám i v práci s klienty. Dnes denně sportuji i několik hodin. Sport a zdravý životní styl je mou vášní. Pravidelně běhám a posiluji. Věnuji se cyklistice a plavání. V zimě jezdím na lyže. Dnes je to vše pro mne velmi snadné. Na začátku jsem si to však neuměl ani představit. Rád se stanu vaším průvodcem na cestě ke zdraví.

Co napsali klienti?

Kdyby mi někdo minulé jaro řekl, že budu každý den brzy vstávat jen proto, abych si mohla jít zaběhat, asi bych se jen smála. Běh jsem nikdy v oblibě neměla, už od základní školy to pro mě byla spíš noční můra. Nyní se to však stalo skutečností, já nemám po ránu ještě ani "rozlepené" oči a už si běžím svou oblíbenou trasu. Začátek však nebyl takový, že bych se jednoho rána vzbudila, řekla si, že začnu běhat a hned uběhla 10 kilometrů. Všechno muselo jít postupně. Nejdříve jsem každý den chodila rychlou chůzí po okolí a zjistila jsem, že tato aktivita už mi nestačí. Musela jsem nejdřív podstoupit test laktátové křivky, protože jsem měla problémy s vysokou tepovou frekvencí při aktivitách. Vše však proběhlo v pořádku a já se mohla vrhnout na běh. Ze začátku jsem to prokládala chůzí a postupem mé trasy nabývaly na kilometrech. Běh se stal naprosto samozřejmou součástí mého života, kdy si vždy pročistím hlavu a ještě dělám správnou věc pro mé tělo.
Michaela Líbalová
Peťu jako osobního trenéra a kouče můžu jen doporučit! Za půl roku naší spolupráce se nám podařilo shodit víc jak 30 kg a moje tělo je plné tolik potřebné energie (kterou dřív nemělo) a prošlo radikální změnou. Lidi, kteří mě znají, to samozřejmě vidí a stále poslouchám, jak mi to sluší. Jeho přístup a metody jsou naprosto úžasné a já jsem příklad, že skutečně fungují. Péťo, mockrát děkuji a přeji spousty dalších klientů, kteří si splní svůj sen o postavě, o které sní.
Míša
Začala jsem cvičit před 3 měsíci, kdy jsem se cítila dost unaveně, bolela mě záda, neměla jsem žádnou kondici, stravovací návyky, minimální pohybovou aktivitu...atd. Na doporučení známých jsem vyhledala osobního trenéra Petra, který mi změnil vše mé negativní. V pase (za 3 měsíce) jsem zhubla 8 cm, přes zadek 6 cm, přes stehna 2 cm....myslím, že to mluví za vše! Při tomto tréninku jsem opravdu zhubla, celkově se cítím o mnoho lépe a jsem ráda, že jsem našla svého trenéra na hubnutí. Mohu ho jen doporučit. Péťo, děkuji...
Martina
S Petrem aktuálně spolupracuji déle než půl roku a svého rozhodnutí rozhodně nelituji. Fyzička šla nahoru, záda mě už tolik nebolí a co je podstatné, začal jsem opět mít rád své tělo. Umím se nyní lépe hýbat, dýchat a fyzický pohyb si díky tomu více užívat. Díky změně přístupu k cvičení a úpravě jídelníčku, jsem začal na svém těle poznávat svalové partie, o kterých jsem dříve ani nevěděl. Zpevnění core, posílení hlubokých svalů, získání tělesné rovnováhy a oprava zažitých, většinou špatných, cvičebních návyků. Může vám to vše znít jako klišé, nebo marketingový text, ale mě prostě spolupráce s Petrem baví :). Nepasuje se do role všeználka nebo špičkového sportovce, který kroutí hlavou nad tím, jací právě nyní jste. Naopak, zachoval si pohled a přístup člověka, motivátora a trenéra, který vás vede a pomáhá k dosažení toho, co vy sami chcete dosáhnout. Každý z nás je odlišný, každý z nás má jiná očekávání, jiné cíle. Právě proto je dle mého důležité to, co jsem už uvedl v textu výše. Petr umí naslouchat. Respektuje váš záměr a následně vás k němu vede, směřuje, případně vám dá zpětnou vazbu o reálnosti jeho dosažení. Tak hodně štěstí, radosti a vytrvalosti při dosahování vašich osobních cílů!
Lukáš
Jmenuji se Michaela. Jsem učitelkou přípravné třídy na základní škole. Než jsem vyhledala pomoc trenéra, trápily mě bolesti zad a celková únava. Cvičit jsem začala 1. 5. 2015 a má počáteční váha: 69 kg míry: pas 73, boky 98, stehno 64 cm. Má nynější váha je 57 kg, míry: pas 62, boky 87, stehno 52. Když se teď tak zpětně zamyslím, tak v den, kdy jsem se odhodlala kontaktovat pana Sedláčka, se mi život obrátil o 360°: báječný přístup, ochota a schopnost motivovat a posouvat člověka dál, mě hnala pořád dopředu. Nyní si bez sportu a zdravé vyvážené stravy nedokážu představit ani jediný den. Každý den se cítím plná energie a na bolesti zad už si ani nevzpomenu. Naučila jsem se, že když něco chci, tak budu dělat maximum pro to, aby toho dosáhla. Takže pokud i vy si chcete změnit život, cítit se dobře jak po fyzické, tak i psychické stránce a nedokážete to sami, stačí udělat jeden malý krůček, a to kontaktovat trenéra Petra Sedláčka.
Michaela
Jmenuji se Honza Colon a jsem v invalidním důchodu. Zároveň pomáhám lidem se stejnými problémy, jako mám já, v roli laického terapeuta. Na začátku naší spolupráce jsem měl mírnou obezitu a nevyšel jsem ani schody do 5. patra. Na základě Petrových rad ohledně konzumace alkoholu a například důležitým zásadám jíst alespoň 3 až 4 porce jídla denně jsem společně s doporučeným pitným režimem zhubl za tři měsíce 8 kilo. Dnes již vyjdu schody a nemusím čekat na výtah v baráku. Mám více energie a těším se na pondělní florbal, který jsem z vysokou nadváhou nemohl hrát. Petra Sedláčka vřele doporučuji.
Honza
Než jsem změnila svůj životní styl, moje váha se vyšplhala na 91 kg. Dnes je moje váha 81 kg. Můj cíl je dosáhnout váhy 75 kg. Tohoto výsledku jsem dosáhla pomocí Petra Sedláčka.Tímto bych chtěla moc poděkovat za podporu, rady a vysvětlení. Velké DÍKY.
Petra

Získejte 15 minut konzultace ZDARMA

Pro získání konzultace vyplňte formulář níže:

Výběr specialisty